تبلیغات
به شکرانه ات می نگارم - آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد....

به شکرانه ات می نگارم

حضور یعنی او،همین جا،همین حالا...

آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد....

بسم رب المهدی(عج)


" رَبَّنَا هَب‌ْ لَنَا مِن‌ْ أَزْوَ َجِنَا وَذُرِّیَّـَتِنَا قُرَّة‌َ أَعْیُن‌ٍ وَ اجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِین‌َ إِمَامًا "

پروردگارا ما را از جفتمان فرزندانی مرحمت فرما که خلف صالح و مایه چشم روشنی ما باشند و مارا سرخیل پاکان و پیشوای اهل تقوا قرارده.

اونروز داشتم تو کتابخونه مادر کنکاش میکردم چشمم خورد به یه کتاب که خیلی چیزها دستگیرم شد.
وقتی معنی زندگی رو از بیان شیرین ائمه(ع) میشنوی برات شیرین تره.امام علی (ع) فرمودند: 


"گواراترین زندگی دور افکندن تکلفات است-خوشترین زندگی قناعت داشتن است-خوشترین و آسوده ترین زندگی را کسی دارد که خداوند سبحان اورا قناعت ببخشد و همسری پاک و شایسته عطایش کند". (میزان الحکمه/ج2)


تفسیر من از این حدیث اینه که بابا زندگی تو وقتی خوشه و برات شیرین که بدونی داری نون عشق میخوری .عشق ایمانی، ایمان به خدا و توکل به خدا.حالا اینا چجوری به دست میاد؟! خب معلومه با ساده زیستی و تقواتكلف گر نباشد، خوش توان زیست                              تعلق گر نباشد، خوش توان مرد


حالا باز این ساده زیستی و این تقوا چه جوری بدست میاد ؟! یه مقداریش تلاش خودته بقیش هم باید از خدا بخوای کمکت کنه.نه اینکه به خدا امر و نهی کنی ، نه- اما از خدا صلاحتو طلب کن.بقول استاد قرائتی: "وقتی دعا می‌كنید، ریز آن را به خدا نگویید. خدا بلد است خدایی كند. تو بلد نیستی بندگی كنی. یك توقعاتی داریم كه آنطور كه ما می‌خواهیم باشد"

.تکلف نباید باشه-آسون بگیریم خوبه- چرا؟؟؟؟ چون خیالمون راحت تره.فرقی نمی کنه هم دختر هم پسرباید رعایت کنند.دختر با مهریه سنگین و شرط و شروطای زیاد ،پسرهم با انتخاب سختش تو همسرگزینی یا ترس از فقرو نداری زندگی رو برای خودش