تبلیغات
به شکرانه ات می نگارم - زندگی3

به شکرانه ات می نگارم

حضور یعنی او،همین جا،همین حالا...

زندگی3
بسم رب المهدی(عج)


توی زندگی یه وقتایی هست که جداً انسان دوست داره یه نفر کمکش کنه مثل زمانهایی که میخوایم وسیله سنگینی رو جابه جا کنیمو به تنهایی نمیتونیم و از کسی میخوایم که آستین رو بالا بزنه و مارو کمک کنه.تو مسائل فکری و روحی و روانی و عاطفی هم گاهی نیاز به کمک و یاری و همدلی داریم.

یه کسی باشه که بتونیم مسأله مون رو راحت براش بگیم و اون هم حرفامونو گوش کنه.مارو درک کنه و صد البته توی حل اون مسائل و مشکلات مارو به درستی کمک کنه. اگرچه خوبه که آدم دستش روی زانوی خودش باشه و با عقل و فکر و تدبیر خودش به تنهایی مشکلاتش رو حل کنه و شخصیت مستقلی داشته باشه ولی چه بخوایم چه نخوایم توی خیلی از موقعیت های زندگی شرایطی پیش میاد که جداً نیاز به کمک و پشتیبانی داریم.

امیر المؤمنین علیه السلام یه فرمایشی دارن که : «هیچ پشتیبانی مانند مشورت نیست»
به عنوان نمونه پشتیبانی فکری یه مشاور خوب بسیار مؤثر تر از میلیاردها تومن سرمایه است.کمکی که از جانب یه مشاور خوب میتونین دریافت کنین چه بسا از کمک همه خانواده،دوستان،همسایه ها و اطرافیان تون کار آمد تر باشه.

یه مثال دیگه میتونه در مورد زندگی مشترک باشه . بعضی هامیخوان پایداری و گرمی زندگی شون رو با تعیین مهریه زیاد به عنوان پشتوانه! و یا گرفتن حق طلاق تضمین کنن و پشتشون به اینا گرمه اما یه مشاور خوب با راهنمایی های عالی و مثبتی که به ما میده بسیار بیش ازاینها تضمین کننده دوام زندگی مونه.

دوستان :
حتما واسه خودمون و زندگی مون،تدارک یه پشتیبان و یه مشاور خوب رو ببینیم و راهنمای هاش رو به جون بخریم و عمل کنیم.منتها یادمون باشه با هر کسی مشورت نکنیم و مطمئن بشیم اونی که انتخاب کردیم صلاحیت لازم رو داره.
یه مشاور خوب یعنی کسی که:

* ایمان داره و از خدا میترسه
* تخصص و دانش و آگاهی کافی رو داره
* تجربه خوبی داره
* دلسوزی و رازداری از مهم ترین خصوصیات اخلاقیشه.


[ بیست و چهارم آذر 94 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ میس طلبه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه