تبلیغات
به شکرانه ات می نگارم - ولله که شهر بی تو مرا حبس می شود...

به شکرانه ات می نگارم

حضور یعنی او،همین جا،همین حالا...

ولله که شهر بی تو مرا حبس می شود...
بسم رب المهدی(عج)


السّلام علیک یا اباالرئوف!یا علی بن موسی الرضا

متواضع باش و افتاده.با احترام قدم بردار.هوشیار باش که به مصاحبت آسمان خوانده شده ای! اینجا به خود نیامده ای.رشته محبت و کرم رئوف ترین مردم تو را باپای دل به این درگاه آورده است.دلم نهیب می زند.آواز می خواند.موعظه می کند.شکر می گوید که این جاست که خوانده شده شوقی دارد سرشار برای رسیدن و حضور،برای پرواز در زلال ترین آسمان،برای آسمانی شدن در ساحت خوب ترین خوب ها...

آگاه ترین آگاهان،مولایم! زمانی که دیدارت را اجازه می فرمایی بی قراری ام وصف نشدنی است.با پای شوق کوچه های فاصله را در می نوردم و چون از دور طلایی گنبدتان آشکار می شود می ایستم و ارادت بی دریغم را تعظیم می کنم و خویش را به انبوه زائرانی می سپارم که به سویتان می شتابند و ذره ای می شوم از اقیانوسی که به پابوستان می آید و چون به صحن می رسم در عظمت حضور گم می شوم و چون غباری در طیف های نور،سبکبال و بی خویش،ارادت عاشقان بی شمارتان را به نظاره می نشینم و غبطه می خورم به کبوتران سپید بال آستان مهر که سرفرازانه شب و روز،رواق ها و گنبد را می چرخند و می چرخند و می چرخند و در فضایی جولان می دهند که مهبط فرشتگان است.

این جا تنها سرایی است که درهایش همواره بازند و صاحب خانه اش همیشه پذیرا و مهربان .و من چقدر بی انصافم اگر پشت پنجره فولاد که دریچه ملکوت است،بایستم و آب نشوم از شرم؛ چرا که با کوله باری از عصیان،بازهم فرایم خوانده اید و اجازه حضورم داده اید و روی از من برنگردانده اید.دریا دریا شرمگینی ام را می بارم بر پهنه زمین حرمت که حُرمتش را مگر فرشتگان و کروّبیان پاس بدارند. و گرنه ما کجا و فهم ودرک عظمت و بزرگواری های شما کجا؟ که قطره چگونه می تواند از دریای بی کران،تصوری چنان که باید داشته باشد؟!من با اعتراف به ناچیزی خویش و با امید به مهربانی های بی پایان دریای محبت شما جرأت بوسیدن درگاهتان را می یابم.در انبوه مشتاقان حل می شوم.مشتاقانی که سپندوار به سویتان می شتابند.دل خسته و دل شکسته و فرسوده و اشکبار،در پناهتان آرام می گیرند و آرام می شوند....سفرنوشت:

*آمدم ای شاه پناهم بده....سلام آقای مهربونی ها این کبوتر حرمت که امانت فرستاده بودی داره میاد به دیدنت میدونه که مثل قبل نمیتونه همیشه پیشت باشه اما دلش به همین اومدن ها و رفتن ها خوشه.برات سلام سیدالکریم عبدالعظیم حسنی(ع) رو میارم .ازحرم تا حرم....
*بلطف خدا 10-15روزی نیستم مشهدم برای رفتنم و اجابتم دعا کنید.نظراتتتون رو بذارید اگر برگشتنی بود در خدمتم.یاعلی!


لطف نوشت:

*یکم پایین تررررر

ماجرای چادری شدن من برمیگرده به دوران دانشگاهم.

تاجایی که یادم میادخیلی چادر رو دوست داشتم اما هیچ وقت سرم نمیکردم علتش رو درست نمیدونم شاید گمون میکردم هنوز وقت هست.حداقل تا قبل دانشگاهم....

خوانوادم مذهبی هستن ولی هیچ وقت مجبورم نکردند که باید چادر سرکنم من هم حجاب داشتم ولی در حد مانتویی و کاملا پوشیده حتی موهام رو حساس بودم که بیرون نیاد.

خیلی امروز و فردا می کردم واسه چادر سرکردنم اما خب....تا اینکه یه شب مادر خواب آقام علی بن موسی الرضا رو میبینن که اومدن خونه ما و تو دستشون تعدادی پارچه مشکی بود به مادر میگن این ها رو بدید به زهرا تنش کنه.

اینجور که مادر میگن از پارچه ها یکیش یه ردای بلند مشکی بوده و یکیش هم مثل مقنعه بوده ظاهرا.پوششی شبیه به خانم های عرب. تعبیر من و مادر از ردای بلند مشکی همون چادر بود .شاید که حجاب من و چادرم هدیه آقام علی بن موسی الرضا بوده.خیلی دوسش دارم .

از همون شب که مادر خواب رو دیدند من یادمه ترم اول دانشگاه بودم - بهمن ماه 1384 - که تصمیم گرفتم چادر سرکنم .اون هم تو دانشگاهی که حجاب مهجور بود.حس می کنم حجاب من سیر صعودی داشته چون هرچی از اون زمان گذشت حجاب من کاملتر شد و نسبت به چادرم و حجابم حساس تر شدم و هرلحظه که میگذره اصلا دلم نمی خواد ازش جدا بشم.

الان به اعتقادی رسیدم که اگر هزار بار بمیرم و زنده بشم بمیرم و زنده بشم دست از حجابم برنمیدارم چون خیلی باهاش مانوسم و هرچه دارم از اونه دارم چون مسیر زندگیم رو به رشد رسوند به جاهایی رسیدم  و چیزهایی بهم داده شد که فراتز از خواسته های من بود.قربون مادرم زهرا(س). خلاصه چادر تاج بندگیم شده.شده یه تیکه از وجودم.چادرم منو با لبخند حاج همت عزیزم روبرو کرد و هدیه از طرف خودش؛همسرخوبم حاج مهدی خوبم... در کل بگم که حجابم رو مدیون آقا هستم .میخواست زودتر آسمونی بشم. آقاجون ممنون که دستمو گرفتی و نور رو بهم نشون دادی.انشالله پاسدار این ارثیه بی بی باشم.

یا علی[ نهم مرداد 92 ] [ 12:07 ب.ظ ] [ میس طلبه ]

[ نظرات() ]