تبلیغات
به شکرانه ات می نگارم - هردم از این باغ بری میرسد...

به شکرانه ات می نگارم

حضور یعنی او،همین جا،همین حالا...

هردم از این باغ بری میرسد...

بسم رب المهدی(عج)

فتنه های آخر الزمان برای رسوایی منافقانی است که درمیان شیعه هستند

در حدیثی در «وسایل الشیعه» امام رضا(ع) می فرمایند: در آخر الزمان میان شیعیان ما خطری پیش می آید كه این خطر، فتنه اش از دجال شدید تر است.حال شما بروید روایات مربوط به دجال را ببینید كه چه طور مردم را فریب می دهد، دجالی كه با ظهور حضرت سقوط خواهد كرد، دجالی كه به عنوان یكی از دشمنان جدی حضرت و یكی از موانع ظهور حضرت مطرح است، دجالی كه عبور از فریب های او تنها راه رسیدن به فرج است؛ امام رضا(ع) خیلی صریح می فرمایند خطر این فتنه از فتنه دجال برای شیعیان بالاتر است.


طبق روایت، این فتنه در درون جامعه شیعی است و توسط كسانی كه شیعه و دوستان اهل بیت(ع) هستند اجرا می شود، ظاهرا دجال عموم مردم را فریب می دهد اما این فتنه جامعه شیعی را می خواهد فریب بدهد. مهمترین مشخصه این فتنه، دوستی كردن با دشمنان اهل بیت و دشمنی كردن با دوستان اهل بیت است و اما نتیجه این فتنه آن است كه حق و باطل به هم آمیخته می شود و مومن و منافق از هم شناخته نمی شوند. نمی شود ادعا كرد فلان كس منافق است چون دوست اهل بیت(ع) است، تنها مومن را در میانه آن دشمن هایی كه ایجاد شده می شود از بقیه جدا كرد و این كار خیلی دشواری خواهد بود. امام رضا(ع) می فرمایند: "از كسانی كه راه مودت ما اهل بیت را بر گزیدند، كسانی هستند كه فتنه ی آنها از دجال شدیدتر است."

راوی حدیث م
ی گوید: پرسیدم چگونه فتنه می كنند؟ امام(ع) می فرمایند بواسطه دوستی كردن با دشمنان ما اهل بیت(ع) و بواسطه دشمنی كردن با دوستان اهل بیت(ع). زمانی كه این اتفاق افتاد حق با باطل در هم آمیخته می شود و امر مشتبه می شود _معمولا در روایات منظور از امر "ولایت" است یعنی یک کاری می کنند که در ولایت تشکیک بکنند_ و مومن از منافق شناخته نمی شود.
این حدیث را من به چند مقصود عرض می کنم، یکی اینکه در آخرالزمان فتنه ها و امتحانات بسیار سهمگینی از مردم جهان، مسلمان ها و بویژه شیعیان گرفته می شود؛ در فتنه های آخرالزمان گروه های زیادی از شیعیان ریزش می کنند.

 برای عبور از فتنه های آخرالزمان خیلی هوشیاری و تقوا و پاکی دل لازم است.
امیرالمومنین امام علی(ع) می فرماید: در آخر الزمان شیعیان ما این طور می شوند، همانند یک انبار آرد یا گندم یا جو که این انبار را آفت بزند؛ صاحب انبار این ها را بیرون می آورد و آن قسمت هایش را که آفت زده دور می ریزد  و بقیه را داخل انبار قرار می دهد و این کار آنقدر ادامه پیدا می کند و استمرار پیدا می کند تا جایی که به اندازه چند لقمه غذا بیشتر از آن باقی نمی ماند. ریزش در زمان ظهور یک مسئله جدی است و جز با بصیرت و از خودگذشتگی فوق العاده نمی توان از فتنه های آخرالزمان عبور و برای نائب امام زمان(عج) سربازی کرد. نتیجه این فتنه این است که دوست و دشمن گم می شوند.

حضرت امام(ره) در سخنرانی های خودشان یک کلمه کلیدی به ما داده بودند، این کلید یک کلید راهبردی تا ظهور حضرت است؛ این کلید یک سخن ژورنالیستی و مقطعی نیست، در فتنه ی سخت تر از فتنه دجال هم می بینید که امام رضا(ع) به این کلمه ی کلیدی اشاره می کند. آن کلید همان طور که امام در این جمله می فرمایند "هر زمان دشمن ما را تایید کرد معلوم می شود اوضاع نا به سامان است". هر موقع ما نسبت به دشمن تمایلی نشان دادیم، معلوم می شود وضع فکری سیاسی ما خراب است تایید ما از سوی دشمن است.
(استادپناهیان)

در ادامه بهتر دیدم لینک دو کلیپ زیبا رو با توجه به این مضمون اینجا قرار بدم تا بتونیداستفاده کنید.حتما حتما هردو گزینه رو دانلود کنید از دستتون میره

جریان تکفیری و تفرقه افکن شیرازی                            
              تکفیریان وحدت شکن


[ هفتم تیر 93 ] [ 05:07 ب.ظ ] [ میس طلبه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه